Ochroń dane swojej firmy przed zagrożeniem szyfrującym ransomware!

Ochroń dane swojej firmy przed zagrożeniem szyfrującym ransomware!

Teraz jest czas na wykonanie migracji lub zakupu najnowszej wersji ESET!  Najnowsze wersje programów ESET dla firm (6.x i późniejsze) podnoszą skuteczność ochrony przed zagrożeniami szyfrującymi ransomware, m.in. przed WannaCry,

„WannaCry, znany także jako WannaCryptor i WannaCrypt, wykrywany przez ESET jako Win32/Filecoder. WannaCryptor.D, najpierw szyfruje dane zaatakowanego komputera, a następnie wymusza okup za przywrócenie ofierze dostępu do nich. Ransomware instalowany jest przez robaka, który potrafi propagować się wewnątrz zainfekowanej sieci za pomocą exploita EternalBlue w systemie Windows.”

dlatego jeśli ty lub twoi pracownicy korzystają w firmie ze starszych wersji programów ESET (3, 4 lub 5) lub oprogramowania które nie chroni przed ransomware, jak najszybciej zmigruj do najnowszych wersji programów ESET z naszą pomocą.

12 maja exploit EternalBlue stał się ważnym elementem ataku z wykorzystaniem zagrożenia WannaCry. Od tej daty rozpoczął się wyścig pomiędzy wdrożeniem poprawek oraz aktualnej wersji oprogramowania antywirusowego, a wykorzystaniem luki przez cyberprzestępców.

 Zarówno użytkownicy domowi jak i firmy mogą uniknąć infekcji poprzez załatanie luki, czy zaktualizowanie systemu. Atak ten pokazuje po raz kolejny, jak ważne jest zachowanie zasad bezpieczeństwa i regularne aktualizowanie oprogramowania systemowego i antywirusowego.

ESET przygotował specjalne bezpłatne narzędzie EthernalBlue Vulnerability Checker pozwalające sprawdzić, czy system Windows posiada stosowne poprawki, czyniące go odpornym na ataki z wykorzystaniem ransomware’u WannaCry. Aby pobrać narzędzie należy wejść na stronę: https://help.eset.com/eset_tools/ESETEternalBlueChecker.exe, a następnie otworzyć pobrany plik. Po jego uruchomieniu użytkownik otrzymuje informację czy system Windows został odpowiednio zaktualizowany.

DLACZEGO WARTO ZAKTUALIZOWAĆ ROZWIĄZANIA ESET DO NAJNOWSZEJ WERSJI?

  • Zyskasz lepszą ochronę przed zagrożeniami ransomware – najnowsze wersje rozwiązań ESET wyposażono w technologie podnoszące skuteczność walki z tymi zagrożeniami.
  • W pełni zabezpieczysz swoje środowisko wirtualne – możliwość ochrony agentowej i bezagentowej.
  • Skorzystasz z nowej webowej konsoli zarządzającej – uruchomisz ją na dowolnym urządzenia i systemie operacyjnym z dostępem do przeglądarki internetowej. Konsola powstała we współpracy z administratorami z całego świata, w tym z Polski.
  • Unikniesz sytuacji, w której po kwietniu 2018 utracisz aktualizacje wybranych funkcjonalności rozwiązań ESET w wersjach 3.x, 4.x oraz wczesnych buildach wersji 5.x.

Nie zwlekaj, skontaktuj się z nami i poświęć swój czasu, by uniknąć sytuacji, w której Twoje dane lub Twojej firmy zaszyfruje ransomware!