Szukasz oszczędności w swojej firmie lub domu, to czas na elektrownię słoneczną ?

Szukasz oszczędności w swojej firmie lub domu, to czas na elektrownię słoneczną ?

Zużycie energii elektrycznej w firmie generują przede wszystkim maszyny i urządzenia pracujące całymi dniami. Dlatego firmy decydują się na instalacje fotowoltaiczne widząc w tym rozwiązaniu skuteczne obniżenie kosztów zużycia energii (tak naprawdę dodatkowy zysk) i niezależność energetyczną. Większość firm i przedsiębiorstw dysponuje niezagospodarowaną powierzchnią, w tym powierzchnią dachową. Ta przestrzeń nadaje się idealnie do budowy systemów fotowoltaicznych. Podobna sytuacja jest z domami jednorodzinnymi z tą różnicą, że profil zużycia energii jest ukierunkowany na godziny poranne i popołudnie.

Czy to się opłaca?

Tak i to bardzo! Dynamiczny rozwój technologii i konkurencja na rynku przyczyniły się do spadku ceny modułów fotowoltaicznych o 80% w ciągu 7 lat, przy jednoczesnej poprawie wydajności. Obecnie cena kompletnej instalacji na poziomie 6 do 7 tysięcy złotych za 1 kW. W przypadku domów jednorodzinnych, gdzie zużycie energii elektryczne jest średnio na poziomie pomiędzy 3500 a 6000 kWh rocznie bierzemy pod uwagę elektrownie dobrane do profilu konkretnego domu. Aby mówić o opłacalności należy wziąć pod uwagę przynajmniej kilka parametrów:

 • Elektrownia będzie służyła wiele lat – ok 25
 • Powinna być wykonana z dobrych komponentów / panele fotowoltaiczne, inwerter, konstrukcja, okablowanie/
 • Komponenty powinny mieć co najmniej 10 lat gwarancji /dajmy sobie szanse by system się zwrócił i w trakcie gwarancji na główne elementy elektrowni/
 • System powinien mieć monitoring /pozwoli to na szybką reakcję serwisu…elektrownia ma pracować maksymalny możliwy czas w ciągu dnia – praca elektrowni to niższe nasze rachunki/
 • Żeby rozwiązanie w domu miało maksymalny sens – elektrownia powinna być 3-fazowa /taka instalacja jest w domu i to gwarantuje nam większe zużycie własne wyprodukowanej energii, mniej oddajemy do sieci/

Przy takich założeniach /w tle jest więcej parametrów istotnych, ale nie o to nam w tym momencie chodzi/ mamy szanse na wysokie uzyski energii, znaczne oszczędności rachunków / dzięki ustawie prosumenckiej/ – nawet obniżenie w skali roku do 200 400 zł. Rocznie w budżecie domowym może pozostać nawet do 5000 zł rocznie. W skali 10 lat to mamy oszczędności do 50 tys zł. Nie mówimy tu o podwyżkach cen energii – biorąc to pod uwagę, to podane kwoty mogą się nawet podwoić /ceny energii na pewno będą się zmieniały, a my nadal będziemy płacili niewiele/. Aspekt rozliczenie z Energetyką. W ciągu dnia zużywasz na bieżąco energię produkowaną przez instalację i nic za to nie płacisz. Niewykorzystana nadwyżka energii oddawana jest do sieci, która działa jak akumulator ( w przypadku domów jednorodzinnych, firmy zużywają większość w trakcie dnia). Wieczorem i w nocy możesz odebrać z sieci za darmo 80% wprowadzonej wcześniej energii (dom -prosument).

W przypadku przedsiębiorstw – elektrownia słoneczna to czysty zysk. Pracuje wtedy najwydajniej kiedy mamy największe zużycie energii – zużywamy większość na bieżąco. Przyczynia się istotnie do zwiększenia konkurencyjności poprzez obniżenie kosztów w podstawowej działalności. Z naszej oceny wynika że większość małych i średnich firm powinna posiadać elektrownie o mocy do 40 kW a w przypadku większych przedsiębiorstw do 200 kW a nawet większych 1-2 MW. Budowa elektrowni słonecznej dla firmy wymaga szerszej analizy i tu zapraszamy do indywidualnych konsultacji.

Natomiast rachunki za prąd mają odwrotną tendencję – od kilkunastu lat nieprzerwanie rosną o kilka procent rocznie. Dzięki instalacji fotowoltaicznej każdy dom lub firma może mocno uniezależnić się od podwyżek cen energii, zapewniając sobie oszczędności na energii sięgające nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych rocznie (w zależności od wielkości elektrowni słonecznej i potrzeb indywidualnych).

 

Ty także możesz mieć prąd w domu !

Finansowanie dla FIRM

W przypadku firm oferujemy poza gotówką atrakcyjny leasing lub w przypadku dużych inwestycji wsparcie zakresie finansowania paneli fotowoltaicznych.

 • OBNIŻENIE RACHUNKÓW
  Urządzenia firmowe będą zasilane w pierwszej kolejności energią wyprodukowaną ze słońca. Dzięki temu rachunki za energię elektryczną pobieraną z sieci ulegną realnemu obniżeniu.
 • ZYSK PODATKOWY
  Koszty związane z instalacją systemu fotowoltaicznego możesz amortyzować, dzięki czemu zwiększasz koszt uzyskania przychodu i tym samym płacisz niższe podatki.
 • DŁUGOLETNIA GWARANCJA
  Dobrze dobrany i zamontowany zestaw fotowoltaiczny z regularnie przeprowadzanym serwisem będzie działał ponad 25 lat.
 Finansowanie dla Domu z EKo-Kredyt

Zajmiemy się wszystkim, doradzimy i pomożemy sfinansować Twoją inwestycję w wybranym modelu: Miesięczna rata może być równa lub niższa niż rachunku z prądu. Umowę kredytową podpisujesz za naszym pośrednictwem – nie ma konieczności pojawiania się w banku. Jeśli jesteś zainteresowany kredytem na fotowoltaikę zapytaj nas o symulację. Przykładowy kredyt na twoją inwestycję:

 • Miesięczna rata za instalację 4 kW już od 300zł!
 • Niskie oprocentowanie
 • Wkład własny tylko 10
 • Finansowanie do 8 lat
 • Prosta procedura
 • Decyzja w kilka dni

Korzyści dla Ciebie:

 • Oszczędzasz nawet kilka tysięcy złotych rocznie
 • Niskie oprocentowanie
 • Energię magazynujesz w sieci
 • Nie martwisz się o wzrost cen energii
 • Produkujesz energię nawet przy dużym zachmurzeniu
 • Nie potrzebujesz akumulatorów
 • Przyczyniasz się do redukcji smogu
 • Wystarczy, że dysponujesz dachem lub gruntem
 • Nie potrzebujesz żadnych pozwoleń
Droga do własnej elektrowni – niskich rachunków jest prosta.

 1. Audyt  – Chcąc dobrze przygotować się do inwestycji niezbędne będzie dokonanie audytu. Sprawdzimy możliwości realizacji projektu, jego opłacalność i zaproponujemy  rozwiązania korzystne dla Twojej firmy lub domu.
 2. Dokumentacja – W zależności od rodzaju inwestycji, sposobu jej finansowania czy wielkości przedsięwzięcia nasz zespół projektowy przygotuje niezbędną dokumentację.
 3. Finansowanie – Jest klika źródeł zewnętrznych dzięki którym możesz sfinansować swoją inwestycję. Pomożemy w pozyskaniu dofinansowania, uzyskaniu atrakcyjnego kredytu bądź leasingu.
 4. Realizacja – Kompleksowo wykonamy Twoją inwestycję. Od dostarczenia elementów, poprzez ich montaż aż do uruchomienia.

Dowiedz się jak możesz wykorzystać darmową energię słoneczna na swoje potrzeby. Skorzystaj już dzisiaj z naszych darmowych konsultacji. Wykonamy dla Ciebie wizualizację paneli na Twoim dachu, dobierzemy system PV i model finansowania oraz wyjaśnimy wszystkie wątpliwości, jakie może budzić inwestycja. Nasz doradca obliczy koszty inwestycji i zaproponuje optymalne rozwiązanie dla Ciebie lub Twojej firmy. I-BS.pl sp. z o.o. dział systemów zielonej energii  http://ibsenergia.pl/kontakt/

PŁAĆ MNIEJSZE RACHUNKI ZA PRĄD ! OSZCZĘDZAJ I ZARABIAJ

NASI KLIENCI JUŻ TO ROBIĄ