ibsenergia.pl
WiFi4EU: bezpłatny dostęp do internetu dzięki nowym Funduszom UE

WiFi4EU: bezpłatny dostęp do internetu dzięki nowym Funduszom UE

Komisja Europejska promuje bezpłatny dostęp do bezprzewodowego Internetu dla mieszkańców Europy i turystów w miejscach użyteczności publicznej: parki, place, budynki publiczne, biblioteki, ośrodki zdrowia i muzea w całej Europie. W związku z tym ogłoszono program WiFi4EU, który przewiduje sfinansowanie takiego projektu.

Budżet programu WiFi4EU na lata 2017–2019 wynosi 120 mln euro. Ze środków programu sfinansowana zostanie instalacja najnowocześniejszego sprzętu Wi-Fi w ośrodkach życia społecznego.

Środki z programu przeznaczone zostaną na pokrycie pełnego kosztu sprzętu i instalacji.

Z kolei beneficjent będzie zobowiązany do pokrycia kosztów podłączenia do Internetu oraz utrzymania sprzętu w dobrym stanie przez co najmniej 3 lata. Pokryje również koszty związane z procedurą przetargową.

Gdzie będzie realizowany projekt WIFI4EU?

Urzędy i budynki publiczne

Biblioteki i czytelnie

Teatry i muzea

Domy kultury i filharmonie

Parki oraz place zabaw

Szpitale i przychodnie

Kto może wnioskować o dofinansowanie?

URZĘDY MIAST, które chcą udostępnić bezprzewodowy dostęp do sieci na obszarach, gdzie podobna oferta publiczna lub prywatna jeszcze nie istnieje.

GMINY, które potrzebują pieniędzy na sprzęt oraz instalację i mogą przez kilka lat zapewniać bezpłatny dostęp do Internetu swoje społeczności.

STOWARZYSZENIA GMINNE, jeden kupon dla jednej gminy na pokrycie do 100 % kosztów budowy sieci bezprzewodowej.

Korzyści marketingowe dla gminy

Posiadając swoje własne darmowe WiFi, korzyści marketingowe oraz wizerunkowe są tak naprawdę nieograniczone. Ponieważ nie dość że skorzystają na tym sami mieszkańcy, to dodatkowo goście odwiedzający daną gminę, przez co zyskujemy prestiż oraz zaufanie ludzi, którzy będą chcieli odwiedzać naszą gminę częściej, zostawiając przy okazji coraz większe sumy pieniędzy.

Dodatkowo jeżeli zainwestujemy w zabezpieczenie sieci zyskamy w oczach ludzi, gdyż nic bardziej tak nie irytuje jak wolny i zacinający się Internet.

Ponadto doliczmy wszelkiego rodzaju kampanie informacyjno-reklamowe jakie można realizować na stronie logowania. Otwierają się nam ogromne możliwości rozwoju gminy. Każdy kto będzie chciał skorzystać z takiego darmowego internetu, będzie musiał za każdym razem logować się przez dedykowaną stronę (wpisując swój adres e-mail), przy okazji budując samej gminie obszerną bazę danych, która to może służyć do prowadzenia kampanii marketingowo-reklamowych.

Zastanawiasz się jeszcze czy przystąpić do projektu WIFI4EU?

Nie czekaj – skontaktuj się z nami już dziś

e-mail: a.gawronska@i-bs.pl

tel. 532 748 240