ibsenergia.pl

W ostatnim czasie otrzymali Państwo nasza prośbę  o wyrażenie zgody na otrzymywanie faktur drogą elektroniczną. Jeśli mają Państwo wątpliwości, dotyczące otrzymywania e-faktur, mamy kilka argumentów!

Faktura elektroniczna

Niższe koszty

Archiwizowanie dokumentów elektronicznych jest tańsze i nie wymaga organizowania dużej przestrzeni fizycznej.

Bezpieczeństwo

Zabezpieczanie dostępu do dokumentów przechowywanych w formie elektronicznej obarczone jest znacznie mniejszym ryzykiem niż tych w formie papierowej

Szybkość

E-faktura  w ciągu kilku sekund dociera do odbiorcy, co w znacznym stopniu usprawnia komunikację między kontrahentami. O fakcie doręczenia tego typu korespondencji  natychmiast wiedza obie strony – nadawca i odbiorca. Nie trzeba czekać, aż papierowa faktura zostanie dostarczona przez operatora pocztowego, a ryzyko nieotrzymania dokumentu zminimalizowana jest do zera.

Wygoda

Wyszukiwanie dokumentów elektronicznych jest zadaniem bardzo łatwe – można odnaleźć je np. po nazwie kontrahenta, dacie wystawienia, NIP-ie czy kwocie, co w przypadku dokumentów archiwizowanych w formie papierowej jest nie lada wyzwaniem.

Ekologia

Stosowanie dokumentów elektronicznych jest przyjazne środowisku. E-faktury nie trzeba drukować, pakować, przewozić, dzięki temu ograniczamy zanieczyszczanie środowiska, a także chronimy drzewa i lasy.

Mamy nadzieje, że to wystarczające powody by wyrazić zgodę na otrzymywanie faktur w formie elektronicznej. Bardzo prosimy o pozytywną odpowiedź w tym zakresie.