I-BS.PL

Klucze U2F w bankowości internetowej O.K. Banku

U2F - klucze sprzętowe w EBO eBank Online

O.K. Bank Spółdzielczy jako pierwszy zintegrował bankowość internetową z kluczem sprzętowym U2F, który stanowi ogólnoświatowy, najwyższy poziom bezpieczeństwa wykorzystywany do zabezpieczenia konta bankowego (i nie tylko) przed pishingiem i atakami man in the middle.

Integratorem rozwiązania jest firma I-BS.pl Sp. z o.o., autor bankowości internetowej OK Bank i mobilnej OK Bank EBO, z których to rozwiązań korzystają klienci O.K. Banku Spółdzielczego w Knurowie.

Jak działa U2F?

Po wprowadzeniu wstępnego hasła do konta urządzenie komunikuje się z komputerem głównym przez protokół HID czyli standard przesyłu danych z urządzeń zewnętrznych. Po zainicjowaniu komunikacji mechanizm uwierzytelniania challenge-response (CRAM) wysyła klucz prywatny na urządzeniu do klucza publicznego na komputerze głównym w celu jego odblokowania. Klucz będzie wymagany przy każdym logowaniu do konta, ale można również uprościć sobie logowanie przez zaznaczenie opcji zapamiętaj mnie, gdzie klient (nie haker!) świadomie przyłożonym kluczem do swojego urządzenia (a nie hakera!) dodaje je do listy zaufanych i kolejne wykorzystanie tego urządzenia nie będzie już wymagało użycia klucza U2F. Takie zapamiętywanie urządzeń do tej pory mógł haker wykonać przejmując dane logowania klienta i wskazując w konfiguracji konta własne urządzenie. Brak dostępności do fizycznego klucza U2F już mu na to nie pozwoli, a klient ma nadal metodę uproszczenia sobie logowania, ale już z zachowaniem najwyższego standardu bezpieczeństwa.

Klucz oferowany przez O.K. Bank można wykorzystać również do innych celów zabezpieczania własnych kont w światowych serwisach korzystających z U2F: Google Workspace, Microsoft, Dropbox, Facebook, Twitter, Onet, WP, GitHub.

Skontaktuj się z naszym Działem Handlowym

Marcin Krzysztoń
Dyrektor Działu Sprzedaży

tel. kom. 604 223 619
e-mail: m.krzyszton@i-bs.pl

Bartłomiej Skoczylas
Specjalista ds. Klientów Kluczowych

tel. kom. 728 403 586
e-mail: b.skoczylas@i-bs.pl

Anna Gawrońska
Specjalista ds. Sprzedaży

tel. kom. 532 748 240
e-mail: a.gawronska@i-bs.pl

Kamil Rusinek
Specjalista ds. Sprzedaży

tel. kom. 880 932 727
e-mail: k.rusinek@i-bs.pl

Joanna Stępień
Specjalista ds. Sprzedaży

tel. kom. 788 679 946
e-mail: j.stepien@i-bs.pl