I-BS.PL

Technologie wspierające Banki Spółdzielcze. Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej 2022

Rozmowa z Marcinem Krzysztoniem, Dyrektorem Sprzedaży I-BS.pl. Rozmowa została nagrana 24-25 maja 2022 roku podczas Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej.

Podczas dwudniowej imprezy, której organizatorami byli: Centrum Prawa Bankowego i Informacji, Związek Banków Polskich oraz Miesięcznik Finansowy „BANK” firma I-BS.PL zaprezentowała najnowsze narzędzia, które ściśle wpisały się w tematykę spotkania.

Nowości, które znalazły się w portfolio firmy można podzielić na dwie kategorie: bezpieczeństwo oraz cyfryzacja i automatyzacja procesów biznesowych.

W kategorii bezpieczeństwo firma I-BS.PL przygotowała dla swoich klientów dwa nowe rozwiązania: EBO Antyfraud i Strażnik+.

EBO Antyfraud to rozwiązanie zabezpieczające bankowość internetową EBO eBank Online i aplikację mobilną EBO Mobile PRO, a co za tym idzie, środki finansowe klientów na poziomie pojedynczej transakcji. System antyfraudowy przygotowany został we współpracy z  Państwowym Instytutem Badawczym NASK.

Z kolei Strażnik+ to kompleksowe narzędzie do zarządzania bezpieczeństwem i dostępami w sieci. W dobie rosnących zagrożeń sieciowych wykorzystanie prostej i efektywnej struktury do zarządzania bezpieczeństwem i możliwością dostępu są dzisiaj niezbędne.

Strażnik+ łączy funkcjonalności systemów typu IPAM (IP Address Management – zarządzanie adresacją sieci), NAC (Network Access Control – kontrola dostępów sieciowych) oraz wykrywania i zapobiegania nieautoryzowanym połączeniom do sieci wewnętrznej poprzez dostarczenie implementacji i zasilania protokołu RADIUS oraz głęboką integrację z urządzeniami FortiGate i infrastruktury sieciowej. System jest zarządzany z poziomu interfejsu webowego.

Bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na zwiększenie efektywności i skuteczności biznesowej firmy, przedsiębiorstwa czy instytucji finansowej jest dostosowanie wszelkich aspektów zarządzania do potrzeb własnych organizacji a także potrzeb ich klientów. Jest to możliwe dzięki innowacjom oraz integracji z technologią informatyczną klasy BPM (Business Process Management) jaką jest niewątpliwie platforma QUANT.

To nowoczesne narzędzie dedykowane jest organizacjom chcącym szybko wykorzystywać narzędzia sprawozdawcze i analityczne w środowisku operacyjnym oraz podejmować decyzje oparte na danych rzeczywistych dostępnych w każdej chwili i z każdego miejsca. Platforma QUANT, początkowo przygotowana na potrzeby rynku bankowego i finansowego, szybko znalazła zastosowanie w różnych obszarach działalności. QUANT doskonale automatyzuje i wspomaga codzienne, powtarzalne procesy zachodzące zarówno w biznesie, usługach, przedsiębiorstwach produkcyjnych i energetycznych a także wspiera cyfryzację w zakresie realizacji zadań publicznych jednostek samorządowych i administracji publicznej.

To co wyróżnia QUANT to możliwość budowania aplikacji dostosowanych do potrzeb własnych organizacji bez kompetencji programistycznych i kodowania dzięki wykorzystaniu technologii low-code. Zastosowanie takiego rozwiązania daje możliwość samodzielnego tworzenia, modelowania własnych procesów i obiegów bez udziału dewelopera a nawet działów IT.

Podczas FTBS firma I-BS.PL przedstawiła rozwiązania z zakresu Zielonej Energii dedykowanych dla Banków Spółdzielczych.

Od ponad 10 lat dział IBSENERGIA projektuje i realizuje elektrownie słoneczne dla sektora bankowego z wykorzystaniem światowej klasy technologii SolarEdge i Fronius oraz dostarczając inteligentne rozwiązania energetyczne dla Banków. Kompleksowe usługi związane z planowaniem i wykonaniem elektrowni słonecznych łączy z indywidualnym podejściem do klienta w kontekście zapo­trzebowania energetycznego i kosztów ponoszonych za energię elektryczną.
Warto zaznaczyć, że firma I-BS.PL jest certyfikowanym Partnerem firmy CORAB – największego i  najbardziej innowacyjnego producenta systemów fotowoltaicznych w Polsce.

 

Zapraszamy do kontaktu z naszym Działem Handlowym

Marcin Krzysztoń
Dyrektor Działu Sprzedaży

tel. kom. 604 223 619
e-mail: m.krzyszton@i-bs.pl

Bartłomiej Skoczylas
Specjalista ds. Klientów Kluczowych

tel. kom. 728 403 586
e-mail: b.skoczylas@i-bs.pl

Anna Gawrońska
Specjalista ds. Sprzedaży

tel. kom. 532 748 240
e-mail: a.gawronska@i-bs.pl

Kamil Rusinek
Specjalista ds. Sprzedaży

tel. kom. 880 932 727
e-mail: k.rusinek@i-bs.pl

Joanna Stępień
Specjalista ds. Sprzedaży

tel. kom. 788 679 946
e-mail: j.stepien@i-bs.pl